Sławomir Szewczyk sensei, 5 dan

Aikido Żoliborz - Sławomir Szewczyk Sensei

Swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął w 1982 roku. Na początku 1984 roku trafił do pierwszej grupy aikido w Warszawie. Pracę instruktorską rozpoczął po kilku latach zajęć. Był jednym z założycieli, skarbnikiem a w końcu prezesem pierwszej oficjalnie zarejestrowanej
i największej w tym czasie organizacji aikido w Polsce – Warszawskiego Stowarzyszenia Aikido – Aikikai. Ćwiczył na seminariach (Polska, Włochy, Austria, Francja, Niemcy, Węgry, Rosja, Belgia) u tak uznanych nauczycieli aikido jak: Doshu Moriteru Ueshiba (wnuk założyciela aikido), Nobuyoshi Tamura, Yoshimitsu Yamada, Seishiro Endo, Masatake Fujita, Fumyo Toyoda, Yassuo Kobayashi, Hiroaki Kobayashi, Yoshiaki Yokota (egzaminy: na 1 dan w 1991 oraz 2 dan w 1994 roku), Katsuaki Assai, Yoji Fujimoto, Andy Sato, Hiroshi Isoyama, Yukimitsu Kobayashi, Norihiko Ichihashi, Terry Ezra, Christian Tissier, Ulf Evenas, Patrycja Hendriiks. Uczestnik jedynego w Polsce „mikrostażu” ze Stevenem Seagalem.

Zajęcia aikido na terenie Akademii Wychowania Fizycznego (aktualnie na Słodowcu) prowadzi nieprzerwanie od 1994 roku. Jest uczniem Shihana André Cognard (8 dan) – bezpośredniego kontynuatora linii aikido Kobayashi Hirokazu Soshu. Przed Mistrzem Cognardem zadaje egzaminy na 3 (2000), 4 (2005) i 5 (2012) dan aikido.

Od 2004 roku cyklicznie prowadzi seminaria aikido w klubach Federacji Rosyjskiej (Moskwa, Sankt Petersburg, Perm, Ekaterinburg), Ukrainy (Kijów, Rowno, Cherson, Sevastopol), Białorusi (Mińsk), Słowacji (Trencin) i Bułgarii (Neseber). Jest opiekunem technicznym Rosyjskiej Akademii Aikido oraz Kijowskiej Szkoły Aikido. Prowadzone przez niego zajęcia aikido wzbogacane są przez praktykę bronią (aiki-ken oraz aiki-jo), gimnastykę aikishintaiso oraz elementy zapożyczone z innych sztuk walki (bjj).