Warszawska Szkoła Aikido - Kokusai Aikido Kenshukai Kobayashi Hirokazu Ha - Polska Akademia Aikido

W Warszawskiej Szkole Aikido ćwiczymy według przekazu mistrza Kobayashi Hirokazu.
Praktykę dzielimy na 3 główne działy: taijutsu, aikiken i aikijo.
Aikiken to praca z drewnianym mieczem - bokkenem;
Aikijo - z prostym kijem (jo) o długości 128 cm i średnicy 24mm
Taijutsu to praca z ciałem, czyli przede wszystkim "techniki ręczne":
rzuty i unieruchomienia (dźwignie).
Taijutsu obejmuje też bardziej tradycyjne formy, które można określić jako archaiczne: ken - dori, jo - dori oraz tanto - dori (odbieranie atakującemu broni, odpowiednio: miecza, kija i tanto).

Praktykę aikido uzupełniamy ćwiczeniami aikishintaiso - najczęściej po rozpoczęciu zajęć, żeby przygotować ciało do treningu.

Warszawska Szkoła Aikido nalezy do Polskiej Akademii Aikido - stowarzyszenia zrzeszającego szkoły ćwiczące według przekazu Kobayashi Hirokazu w całej Polsce.

Polska Akademia Aikido i należące do niej szkoły regularnie organizują staże aikido i aikishintaiso.
W sumie nawet kilkanaście razy do roku mamy mozliwość ćwiczenia pod okiem znakomitych nauczycieli z Francji oraz z PAA.